U nastojanju da informira javnost o djelovanju Odsjeka za anglistiku Filozofskog fakulteta u Puli, predstojnica, prof. dr. sc. R. Šamo, dala je duži intervju novinarki Duški Palibrk, koji je objavljen pod naslovom ,,Pulski studij anglistike popuni upisnu kvotu već u ljetnom roku" u lokalnom dnevnom listu Glas Istre  dana 1. rujna (broj 242). U njemu navodi specifičnosti djelovanja u protekle tri godine, ukazujući posebice na iskazano zanimanje za tim najmlađim anglističkim studijem u zemlji i njegov doprinos razvoju studentskog života u Puli te upozorava na nužnost rješavanja kadrovskih pitanja u suradnji s nadležnim strukturama. Osobito spominje činjenicu kako studij privlači mlade iz svih hrvatskih krajeva.