U sklopu svojeg službenog boravka u Puli u ponedjeljak, 18. listopada, Veleposlanik Republike Irske, Ruaidhri Mark Dowling, posjetio je Sveučilište Jurja Dobrile. Tom ga je prigodom dočekala delegacija Odsjeka za anglistiku, na čelu s dekanicom Filozofskog fakulteta, u čijem su sastavu bila sva tri stalna člana Odsjeka i Natalie Muže, predstavnica studenata. U vrlo ugodnom ozračju nazočni su oko sat vremena razgovarali o mogućim oblicima suradnje, osobito onim izravno povezanim s Jamesom Joyceom, u cilju unapređenja rada našeg anglističkog odsjeka te poticanja studenata i nastavnika na proučavanje irskih tema. Bilo je također govora o aktivnostima kojima bi se Irska predstavila široj domaćoj javnosti, a u čijoj bi organizaciji mogli sudjelovati nastavnici i studenti ovog odsjeka. Veleposlanik je donirao manji broj djela istaknutog irskog pisca koji je kratko živio i radio u Puli početkom prošlog stoljeća kao najavu uskoro veće donacije. Bila je to prigoda razgovarati o specifičnostima Irske i Hrvatske, njihovim sličnostima i razlikama, pri čemu je uvaženi gost posebice podsjetio na dugu i bogatu iseljeničku prošlost naših dvaju naroda, ali je također istaknuo sve veće zanimanje Iraca za turističkim putovanjem u Hrvatsku. Opći zaključak ovog susreta bio je kako ima mnogo prostora za organizaciju i provedbu zajedničkih aktivnosti s ciljem boljeg međusobnog upoznavanja i uvažavanja. Susret je održan u Vijećnici u novoj zgradi Fakulteta ekonomije i turizma ,,Dr. Mijo Mirković" zbog nemogućnosti korištenja vlastitog prostora iz sigurnosnih razloga.