Kao što smo već najavljivali, nekolicina studenata prve i druge godine studija Engleski jezik i književnost ove je godine također uspješno sudjelovala u programu Festivala znanosti. Održali su predavanje na engleskom jeziku o susretima britanske kraljice Elizabete II s američkim predsjednicima u dugom nizu od Hoovera do Bidena. O samoj Kraljici na početku je govorila doc. dr. sc. Katja Dobrić Basaneže, a potom su studenti pojedinačno ili u paru, katkad potpomognuti asistenticom Nikolinom Jurišić, prikazali kontekst vladavine svakog od predsjednika te specifičnosti susreta s Kraljicom. Iskazali su tom prigodom različite prezentacijske stilove i vještine, što je predavanje u trajanju od 80-tak minuta učinilo zanimljivijim i dinamičnijim. Zaslužili su da ih sve spomenemo prema redoslijedu sudjelovanja u predavanju: Sara Milina, Lucija Kezele, Dario Žganec, Marija Plivelić, Barbara Kuveždić, Danijela Tokalić, Karla Posilović, Ivan Dorian Grgat, Laura Požar, Luka Tepšić, Niko Fonović, Daniel Zgrabljić, Lara Radivojević i Marta Tomaić. Predavanje je moderirala prof. dr. sc. Renata Šamo. Njihovu gotovo redovitu publiku na takvim predavanjima činili su učenici Talijanske gimnazije u Puli predvođeni nastavnikom dr. sc. Vitom Paoletićem, a pridružila im se također nekolicina studenata s našeg fakulteta i nekih drugih sastavnica Sveučilišta. Fotografije dostupne na novom Instagram profilu Odsjeka za anglistiku:  https://www.instagram.com/anglistika_ffpu/ (trenutno u radu).