OBAVIJESTI:
Sjećanje na Puškina

A. S. Puškin umro je 10. veljače (29. siječnja) 1937. u Sankt-Peterburgu, na adresi Ulica Naberežnaya reki Mojki br. 12. Dva dana nakon dvoboja s gardistom carske konjičke garde Georgesom d'Anthèsom, podlijegao je ozljedi. A. S. Puškin sahranjen je na teritoriju Svjatogorskog manastira Pskovske gubernije. 181 godinu poslije Puškinove smrti, njegov sjaj i slava još su veći.

Studenti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i Filozofskog fakulteta posjetili su Puškinov Spomen dom-muzej u Sankt-Peterburgu, a u gradu Puškin (Carskom selu) licej, gdje se Puškin školovao i Puškinovu kuću (daču), gdje je živio sa suprugom, Natalijom Gončarovom,  nakon vjenčanja i dovršio svoje remek-djelo "Evgenije Onjegin".

O Spomen muzejima posvećenima A. S. Puškinu možete se informirati ovdje

"Exegi monumentum", jednu od posljednjih Puškinovih pjesama, možete pročitati:

/_news/87195/Exegi monumentum_A.S. Puskin.pdf