OBAVIJESTI:
Poziv na međunarodnu konferenciju...

Filozofski fakultet Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli (Hrvatska), Centar „Institut Puškin“ Pula, Matica hrvatska i Hrvatsko društvo  nastavnika ruskog jezika književnosti uz podršku Talijanskog kulturnog instituta Zagreb i MAPRYAL-a

pozivaju Vas

na sudjelovanje na međunarodnoj znanstveno-stručnoj konferenciji

„Europski intelektualci na prijelazu iz XIX. u XX. stoljeće“

Konferencija će trajati od 3. do 7. lipnja 2019. godine na Filozofskom fakultetu Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli (Hrvatska).

Tema konferencije: uloga, doprinos i društveni angažman europskih intelektualaca od sredine 19. stoljeća do 1917. na kulturnom, umjetničkom, povijesnom, političkom, jezičnom, književnom, prevoditeljskom, ekonomskom, pravnom, ideološkom i filozofskom planu, u trenutku velikih društvenih promjena, izmjena paradigmi i srazova identiteta.

Važni datumi:

1. rujna 2018. Rok za prijavu i slanje sažetka (150-300 riječi).

15. rujna 2018. Potvrda o primitku sažetka

31. prosinca 2018. Rok za slanje cjelovitih radova (do 36 000 slovnih mjesta s bjelinama). Nakon obavijesti o primljenom sažetku, dobit ćete upute o pisanju rada.

3. – 7. lipnja 2019. Konferencija „Europski intelektualci na prijelazu iz XIX. u XX. stoljeće“

Jezici konferencije: hrvatski, ruski, talijanski i engleski

Kotizacija u iznosu od 100 eura ili 750 kuna uključuje:

potvrdu o sudjelovanju, tiskani rad u obliku poglavlja u knjizi (do konferencije), svečani domjenak nakon otvaranja, svečanu večeru i radionicu-iznenađenja, razgled grada Pule s Amfiteatrom uz stručno vodstvo, razgled grada Rovinja uz stručno vodstvo i degustaciju vina.

Elektronička adresa  na koju se šalju prijave, sažeci i cjeloviti radovi i na kojima možete dobiti informacije u vezi organizacije konferencije: euint19.20@gmail.com .

Radujemo se Vašem dolasku!

Organizacijski odbor konferencije:

izv. prof. dr. sc. Rober Blagoni, Filozofski fakultet, predsjednik Organizacijskog odbora

doc. dr. sc. Daniel Mikulaco, Filozofski fakultet, predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Puli

Irena Mikulaco, prof. pred., Filozofski fakultet, voditeljica Centra „Institut Puškin“ Pula, predsjednica HAPRYAL-a

dr. sc. Martina Damiani, Filozofski fakultet

dr. sc. Fabrizio Fioretti, Filozofski fakultet