OBAVIJESTI:
Pulski student Filip Krnjaković...

Filip Krnjaković, student Filozofskog fakulteta Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli osvojio je PRVO mjesto u kategoriji studenata na Olimpijadi iz ruskoga jezika koju je organiziralo Sanktpeterburško državno sveučilište, što mu osigurava mogućnost besplatnog studiranja od godine dana na Državnom sveučilištu u Sankt-Peterburgu, najstarijem ruskom sveučilištu i jednom od najprestižnijih. Na poticaj svoje nastavnice i mentorice Irene Mikulaco s Filozofskog fakulteta u Puli prijavio se na Olimpijadu iz ruskoga jezika. Osnovni cilj Olimpijade je poticati i motivirati mlade za učenje ruskoga jezika i kulture,  razvijati kreativne sposobnosti i interes prema znanstveno-istraživačkom radu te stvoriti dodatne uvjete za podršku i razvoj ruskoga jezika van granica Rusije. Natjecatelji su se najprije trebali registrirati od 3. do 30. prosinca 2018. Prvi krug natjecanja bio je virtualan i trajao je  od 10. do 25. siječnja 2019. godine. Sastojao se od testa „Leksik. Gramatika“ i podtesta „Pismo“.  Finale je održano u raznim zemljama svijeta i trajalo je od 4. veljače do 24. ožujka 2019. godine prema rasporedu. Filip je sudjelovao u finalu u Bratislavi (Slovačka), 20. ožujka 2019. U finalu se ispitivalo „Pismo“, „Čitanje“ , „Slušanje“ i „Govorenje“.  Svim finalistima bio je prikazan promotivni film Državnog sveučilišta u Sankt-Peterburgu i održano je predavanje na kojem su predstavljene mogućnosti studiranja u Sankt-Peterburgu i što im donosi pobjeda na Olimpijadi. Prema službenim rezultatima Filip Krnjaković je osvojio prvo mjesto. Filip Krnjaković student je druge godine studija Japanskog jezika i kulture na Filozofskom fakultetu u Puli i vrlo je talentiran za učenje stranih jezika. Zna ruski i engleski, studira japanski jezik i uči sanskrt.

/_news/90297/Svi sudionici Olimpijade u Bratislavi.jpg