Predzbivanja uoči Noći istraživača na...

Katedra za jezik Odsjeka za kroatistiku u Puli sudjeluje u ovogodišnjoj Noći istraživača te u predzbivanjima. Radionice za srednjoškolce "Jezik vremenskih prognoza", koje će u rujnu voditi doc. T. Fonović Cvijanović, doc. V. Vitković Marčeta i asist. S. Milotić Bančić, jedna su od aktivnosti kojima se najavljuje Europska noć istraživača (30. rujna 2022.). Radionice se održavaju u Gimnaziji Pula te u Medicinskoj školi u Puli.

Organizacija Europske noći istraživača glavna je aktivnost projekta Blue-connect, punog naziva ''Reconnect science with the blue society'', koji je jedan od 48 projekata odobrenih za financiranje putem Marie Skłodowska – Curie poziva u okviru programa Horizon Europe (broj ugovora: 101061595), čime se Europska noć istraživača vratila u Hrvatsku prvi put nakon 2019. godine. Glavni je cilj projekta Blue-connect ponovno povezivanje znanosti s društvom približavanjem istraživanja i istraživača javnosti.