NOVOSTI FFPU:
Najava Tribine Odsjeka za povijest -...

Poštovani,

gošća siječanjske Tribine Odsjeka za povijest je izv. prof. dr. sc. Iva Rinčič s Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci koja će održati predavanje naslova Od eugenike do genetike. Tribina će se održati 30. siječnja 2018. u dvorani Slavka Zlatića s početkom u 18.00 sati.

Dobro došli!

Odsjek za povijest

Iva Rinčić rođena je 1975. godine u Rijeci. Magistrirala je 2005. godine na Fakultetu političkih znanosti s temom Problem bioetičke odgovornosti u genetici: praksa u Hrvatskoj i Europi. Doktorsku disertaciju Teorijska uporišta, postignuća i perspektive bioetičke institucionalizacije u Europskoj uniji obranila je 2010. na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Od 1. lipnja 2001. radi na Katedri za društvene i humanističke znanosti u medicini Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci., a od 2014. i na Katedri za javno zdravstvo Fakulteta zdravstvenih studija. Sudjelovala je na 50-ak domaćih i međunarodnih skupova, objavila 40-ak znanstvenih i stručnih članaka, te bila autorica i koautorica 4 knjige iz bioetike.