NOVOSTI FFPU:
Filozofski fakultet na Europskoj noći...

Europska noć istraživača u Puli održat će se 28. rujna 2018. na tri lokacije - TRG FORUM, GALERIJA CVAJNER i KINO VALLI. Događaj počinje u 17 sati i traje do 22 sata.

Temeljni cilj Projekta je raznovrsnim aktivnostima na području popularizacije znanosti približiti istraživačku djelatnost široj javnosti, studentima i učenicima, osvijestiti važnost znanosti i inovacija za razvoj društva kao i njihovu zabavnu i kreativnu dimenziju te potaknuti mlade da razmišljaju o istraživačkoj karijeri.

Hrvatski projekt Europska noć istraživača poziva javnost da o istraživačima razmišlja kao o svojevrsnim umjetnicima čija je djelatnost odraz njihove kreativnosti i originalnosti.

S obzirom na to da je 2018. Europska godina kulturne baštine, aktivnosti u 2018. godini bit će posvećene oživljavanju kulturne baštine, a one u 2019. na naglašavanje važnosti očuvanja kulturne baštine za budućnost.

Sama Noć istraživača održat će se kao i uvijek posljednji petak mjeseca rujna, a prethodit će joj brojna preddogađanja.

Suradnici na projektu Noći istraživača u Hrvatskoj su: Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Sveučilište u Zagrebu, Sveučilište u Dubrovniku, Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Zadru, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Hrvatsko katoličko sveučilište, Sveučilište Sjever, Institut za društvena istraživanja u Zagrebu, Institut Ruđer Bošković, Mediteranski institut za istraživanje života, Institutu za jadranske kulture i melioraciju krša – Split, Staroslavenski institut, The British Cuncil, Hrvatska zaklada za znanost i Državni zavod za intelektualno vlasništvo.