NOVOSTI FFPU:
Poziv studentima na radionicu...

Pozivamo vas da sudjelujete na radionici Odredište EU: Budućnost mladih u Hrvatskoj u organizaciji Centra za demokraciju i pravo Miko Tripalo, koja će se održati u petak 16. studenog 2018. godine u 11 sati na Filozofskom fakultetu Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, Ivana Matetića Ronjgova 1, u dvorani Slavka Zlatića.

Radionica je namijenjena mladima, a cilj je u interaktivnom okruženju kroz raspravu istražiti uzroke koji utječu na razinu znanja mladih o Europskoj uniji i njihovim pravima te detektirati primjere njihovih neispunjenih očekivanja od članstva Republike Hrvatske u EU.

Radionica je dio projekta Odredište EU: Budućnost mladih u Hrvatskoj, koji sufinancira Ministarstvo vanjskih i europskih poslova. U prvom dijelu projekta, napravili smo analizu prvih pet godina hrvatskog članstva u EU i načina na koji je ono utjecalo na neke segmente života mladih u RH, koja će poslužiti kao podloga za rasprave s mladima. U drugom dijelu projekta, ideja je kroz radionice s mladima diljem Hrvatske raspraviti te teme i vidjeti kakva su njihova očekivanja spram članstva i kako oni vide svoju budućnost u Hrvatskoj i EU.

Centar Miko Tripalo ovim projektom nastoji utjecati na poboljšanje znanja mladih o Europskoj uniji i njihovim pravima te prednostima koje im hrvatsko članstvo u Europskoj uniji pruža. To je posebno važno s obzirom na skoro predsjedanje Hrvatske institucijama Europske unije (2020), za što će Ministarstvo vanjskih i europskih poslova morati angažirati ljude sa znanjem funkcioniranja Europske unije. Ovaj projekt usmjeren je stoga i na davanje praktičnih znanja koje će moći koristiti svi oni koji se odluče javiti na natječaje Ministarstva vanjskih i europskih poslova.

U nadi da ćete se odazvati ovom pozivu, molimo Vas da potvrdite svoje sudjelovanje do utorka 13. studenog 2018. godine Hrvoju Nemetu na nemet@tripalo.hr.

Srdačan pozdrav,

Doc.dr.sc. Dario Čepo Voditelj projekta i član Centra za demokraciju i pravo Miko Tripalo