NOVOSTI FFPU:
Iz medija o Tribini Odsjeka za...

"Predavanje "Povijesno i etnokulturno konstruiranje zavičaja: Kako Hrvatsku 'pripojiti' Istri" održao je u petak na Filozofskom fakultetu pulskog Sveučilišta Jurja Dobrile istaknuti povjesničar, prof. emeritus Miroslav Bertoša. Kroz predavanje, koje u sklopu redovitih mjesečnih tribina organizira Odsjek za povijest ovog fakulteta, Bertoša se osvrnuo na 50 godina od objavljivanja "Knjige o Istri". Knjiga je nastala prema zamisli Tone Peruška kojega je prerana smrt spriječila u realizaciji, pa su pod vodstvom Zvane Črnje koji je, kako kaže Bertoša, davao "ton," Peruškov nacrt tekstovima dopunili eminentni znanstvenici i intelektualci Bertoša, Josip Bratulić, Etore Poropat, Jelka Radauš-Ribarić, Josip Roglić, Ive Rudan, Petar Strčić, Ante Šonje, Viktor Vitolović, Slavko Zlatić te Zvane Črnja, dok je recenzent bio Šime Balen."