NOVOSTI FFPU:
Najava Tribine Odsjeka za povijest:...

Poštovani,

pozivamo Vas na javno predavanje O završnom razdoblju hrvatske nacionalne integracije i stvaranju suvremene hrvatske države prof. dr. sc. Nevija Šetića, koje će se održati 21. siječnja 2019. (ponedjeljak) u 12 sati na Filozofskom fakultetu u Puli u Dvorani Slavka Zlatića. Povod predavanju drugo je izdanje monografije "Ostvarenje suvremene hrvatske države" objavljeno 2017. te prošlogodišnji engleski prijevod naslovljen "A Brief Introduction to Modern Croatian Nation-State Building". Predavanje je organizirano kao redovita mjesečna Tribina Odsjeka za povijest.

Nevio Šetić redoviti je profesor na Odsjeku za povijest pri Filozofskom fakultetu Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Područje njegova znanstvenog interesa je hrvatska moderna i suvremena povijest (19. i 20. st.). Posebno istražuje u području Istre, Rijeke i kvarnerskih otoka razdoblje francuske uprave, proces hrvatske nacionalne integracije, modernizacije i demokratizacije te novovijeke veze hrvatskih zemalja (Istre i Dalmacije, Istre i Hrvatske i Slavonije...), kao i proces ostvarenja suvremene hrvatske države. Napisao je više monografija te niz znanstvenih i stručnih članka. Uz znanstvenoistraživački rad sustavno radi i na popularizaciji znanosti i njezinih rezultata pišući prikaze, bilješke, feljtone i druge priloge za časopise i novine te sudjelovanjem u radijskim i televizijskim emisijama.

Dobro došli!

Odsjek za povijest