NOVOSTI FFPU:
Izložba "Ples s ludilom: sputana...

Što kad dijete do 7. godine promijeni pet adresa, a do 13. godine tri države, učeći tri nova jezika - od kojih nijedan nije jezik njegovih roditelja? Djeca zaslužuju stabilnost, ali to je nešto što Lucia Joyce, kći puno slavnijeg Jamesa, nikad nije imala. Odsjek za anglistiku poziva vas na otvorenje izložbe "Ples s ludilom: sputana kći Joyce", u petak, 7. lipnja 2019., u 11 sati, u Dvorani Slavko Zlatić. Izložbu će otvoriti veleposlanica Republike Irske u Hrvatskoj Olive Hempenstall, a predstavit će je Igor Jurilj, njen autor. Izložba se postavlja u sklopu 9. izdanja festivala Bloomsday Croatia, a realizirana je kroz suradnju Veleposlanstva Republike Irske u Hrvatskoj, Gradske knjižnice i čitaonice Pula, Turističke zajednice grada Pule i Udruge "Bloomsday Croatia" te Filozofskog fakulteta u Puli kao domaćina.

Bloomsday 2019