NOVOSTI FFPU:
Predstavljanje knjige “De aquaeductu...

Poštovani,

osobito nam je zadovoljstvo pozvati Vas na predstavljanje knjige “De aquaeductu urbis Romae S. I. Frontini – Znanstveni stil u antičkom komentaru”, autora Ante Matana, docenta na Odsjeku za klasičnu filologiju Filozofskog fakulteta u Puli.

Knjiga donosi autorovu uspostavu latinskog izvornika s kritičkim aparatom, hrvatski prijevod te filološku i stilističku analizu komentara o ‘Rimskom Vodovodu’ rimskog autora Seksta Julija Frontina. Knjiga je prvo hrvatsko izdanje nekog Frontinova djela, kao i prvi prijevod na hrvatski njegova komentara o ‘Vodovodu’.

O knjizi će govoriti doc. dr. sc. Sandra Tamaro (Filozofski fakultet u Puli), doc. dr. sc. Nada Bulić (Sveučilište u Zadru, recenzent) i autor. Predstavljanje će se održati u petak 5. srpnja 2019. u Dvorani Slavka Zlatića na Filozofskom fakultetu u Puli, I. M. Ronjgova 1, s početkom u 12.30h.

Veselimo se Vašem dolasku!

Pozivnica