Tjedan talijanskoga jezika u svijetu...

U povodu obilježavanja 700. godišnjicu smrti Dantea Alighierija te u sklopu 21. izdanja Tjedna talijanskoga jezika u svijetu, Odsjek za talijanistiku Filozofskog fakulteta u Puli ima čast pozvati vas na praćenje niza manifestacija kojima je cilj sagledati životni put i djelo velikog pisca i jezikoslovca te ga približiti novim naraštajima.

Manifestacije se provode pod visokim pokroviteljstvom Predsjednika Republike Italije te u suradnji s Talijanskom institutom za kulturu u Zagrebu, Talijanskom Unijom u Rijeci te Udrugom „Dante Alighieri“ iz Rima – Odbor iz Gorizije.

Budući da, sukladno epidemiološkim preporukama, manifestacije nije moguće održati uživo, organizatori su omogućili javno praćenje putem poveznice:

Ponedjeljak 18. listopada 2021. s početkom u 13 sati:

Petak 22. listopada 2021. s početkom u 11.30:

Više pojedinosti o manifestacijama možete pročitati u programu: