Iz medija: Doc. dr. sc. Daniel...

Doc. dr. sc. Daniel Mikulaco s Odsjeka za kroatistiku Filozofskog fakulteta u Puli, ujedno i predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Puli, 5. veljače dao je intervju za Glas Istre o nastojanjima Matice hrvatske vezanima uz prijedlog nacrta Zakona o hrvatskome jeziku te aktualnim pitanjima vezanima uz hrvatsku jezičnu politiku i kulturu te obrazovanje.

Početkom siječnja predsjednik Matice hrvatske Miro Gavran najavio je izradu nacrta zakona o hrvatskom jeziku. Već je formirana i radna skupina koja će tu ideju sprovesti u djelo, a u njoj su, između ostalih, akademici August Kovačec, Stjepan Damjanović, Mislav Ježić te jezikoslovci Tomislav Stojanov i Mario Grčević. O tome je li Hrvatskoj potreban takav zakon, ali i o jeziku i pismenosti općenito razgovaramo s dr. sc. Danielom Mikulacom, predsjednikom Ogranka Matice hrvatske u Puli i docentom na Katedri za hrvatsku književnost Filozofskog fakulteta u Puli.

Pročitajte intervju u Glasu Istre: