Najava gostujućeg predavanja...

Hrvatska matica iseljenika - Podružnica Pula i Filozofski fakultet u Puli pozivaju vas na predavanje Francesce Sammartino na temu "Hrvatska oaza 'z one bane mora': jezik, kultura i identitet moliškohrvatske manjine” u petak 6. svibnja 2022. s početkom u 16 sati.

Filozofski fakultet, I. M. Ronjgova 1, Dvorana Slavka Zlatića (prizemlje).

Francesca Sammartino rođena je i odrasla u moliškohrvatskoj manjini u Italiji. Živi i radi u Zagrebu, gdje se preselila radi studija. Završila je Kroatistiku i Talijanistiku na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a na istom Fakultetu trenutačno pohađa poslijediplomski doktorski studij Lingvistike. Asistentica je na Katedri za talijanski jezik na Odsjeku za talijanistiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Istražuje i promiče moliškohrvatski jezik i kulturnu baštinu. Aktivna je članica folklornog društva „KroaTarantata“ (Mundimitar, Molise, Italija) i Zaklade „Agostina Piccoli“ (Mundimitar, Molise, Italija), čija je predsjednica od 2022. godine.