Najava gostujućeg predavanja doc. dr....

Katedra za strane jezike Odsjeka za obrazovanje nastavnika i strane jezike Filozofskog fakulteta u Puli poziva vas u utorak, 17. svibnja 2022. u 17 sati u „Stanicu 50“ (FET) na predavanje gostujućeg profesora iz Slovačke, doc. dr. sc. Lukáša Gajarskog na temu „Putovanje s ruskim jezikom“. Cilj predavanja je da studenti nauče nove riječi i pojmove vezane uz turizam i putovanje. Doc. dr. sc. Lukáš Gajarský dolazi s partnerskog sveučilišta u Trnavi, sa Sveučilišta sv. Ćirila i Metoda, bavi se ruskom lingvistikom, aksiologijom, likvokulturologijom i međujezičnom homonimijom. Autor i suautor je više od 50 publikacija, od toga su tri monografije, pet sveučilišnih udžbenika i rječnika. Na Sveučilištu sv. Ćirila i Metoda u Trnavi predaje opću lingvistiku, morfologiju, prijevod i metodiku nastave ruskog kao stranog jezika. U slobodno vrijeme putuje i upoznaje nove kulture. Ovo je njegov drugi posjet Filozofskom fakultetu u Puli.