OBAVIJESTI ODSJEKA ZA POVIJEST:
5. Doktorska radionica CKPIS-a i FFPU-a

Petu godinu zaredom održava se ljetna Doktorska radionica u organizaciji Odsjeka za povijest Filozofskoga fakulteta u Puli i Centra za kulturološka i povijesna istraživanja socijalizma. Od 28. do 31. kolovoza održavat će se izlaganja i rasprave na temu Industrijska društva kasnoga socijalizma: europske usporedbe.

Grupu od dvadesetak sudionika čine doktorandi, predavači i gosti sa sveučilišta i instituta u Grazu, Konstanzu, Kopru, Ljubljani, Pragu, Regensburgu, San Diegu, Sarajevu, Skopju, Splitu, Zagrebu i Puli. Predavači su Ulf Brunnbauer, Rory Archer, Andrea Matošević i Igor Duda.

Ovogodišnja radionica odvija se u suradnji s projektom "Opasan zaokret nakon ideološke krutosti: preispitivanje jugoslavenske 1989.", pokrenutim na Humboldtovu sveučilištu u Berlinu. Tematski je također bliska dvama projektima CKPIS-a: "Zaborav i sjećanje na industrijski rad na Jadranu: istarski slučaj" te "Mikrostrukture jugoslavenskoga socijalizma: Hrvatska 1970-1990. (Mikrosocijalizam)".