OBAVIJESTI ODSJEKA ZA POVIJEST:
Tribina Odsjeka za povijest,...

Poštovani,

pozivamo Vas na predstavljanje knjige Roberta Kurelića Daily Life on the Istrian Frontier: Living on a Borderland in the Sixteenth Century (Svakodnevica na istarskoj granici: Život na graničnom području u 16. stoljeću) koje će se održati 3. prosinca 2019. (utorak) u 13 sati na Filozofskom fakultetu u Puli, u Dvorani Slavka Zlatića. Autor je docent na Odsjeku za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Uz autora, o knjizi će govoriti prof. dr. sc. Ivan Jurković. Predstavljanje je organizirano kao redovita mjesečna Tribina Odsjeka za povijest.

Knjigu je 2019. objavila renomirana međunarodna izdavačka kuća Brepols Publishers, a posvećena je istarskom graničnom području u 16. stoljeću, odnosno ruralnom svijetu na granici Habsburške i Mletačke Istre. Monografija obrađuje problematiku kolonizacije, sukoba i suživota stanovnika s obje strane granice, kao i odnos između starosjedilaca i doseljenika. Posebna je pozornost posvećena migracijama, odnosno integraciji doseljenika na ovo područje.

Dobro došli!

Odsjek za povijest