Odsjek za talijanistiku Filozofskoga fakulteta Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli ima čast pozvati Vas na sudjelovanje na Međunarodnom znanstvenom skupu talijanistike u spomen na nedavno preminuloga akademika Gorana Filipija. Doprinos profesora Filipija u području romanistike, kontakte dijalektologije i etimologije te leksikografije ostvaren je nizom značajnih monografija, lingvističkih atlasa i rječnika, a svi koji ga znaju sjećaju se njegove strasti i ljubavi prema manjinskim jezicima, pogotovo prema istrorumunjskom.

Izlaganja mogu biti posvećena istraživanjima profesora Filipija, ali i drugim temama iz jezikoslovlja (etimologija, dijalektologija, jezici u kontaktu, manjinski jezici, toponomastika, frazeologija, sociolingvistika, višejezičnost, pejzažna lingvistika, itd.) i iz književnosti (povijest talijanske književnosti, komparativna književnost, dijalektalna književnost, teorija književnosti, književna kritika i metodika nastave talijanske književnosti) i općenito talijanističkim temama.

Detaljnije o skupu: