Prvi anglistički broj  znanstvenog...

Nedavno je iz tiska izišao 19. broj znanstvenog časopisa Tabula Filozofskog fakulteta Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, ovog puta posvećen anglističkim temama, od lingvističkih i književnih do kulturoloških. Uredili su ga stalni članovi Odsjeka za anglistiku prof. dr. sc. Renata Šamo i izv. prof. dr. sc. Igor Grbić, a svojim su radovima aktivni prilog njegovu nastanku također dala preostala dva stalna člana Odsjeka doc. dr. sc. Katja Dobrić Basaneže i predavač Krešimir Vunić, te njihovi vanjski suradnici prof. dr. sc. Marija Brala Vukanović i prof. dr. sc. Aneta Stojić s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, odnosno doc. dr. sc. Nikola Novaković s Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Svaki je od ukupno šest objavljenih radova na hrvatskom ili engleskom jeziku prošao postupak anonimnog dvostrukog recenziranja, a u njemu su sudjelovali domaći i inozemni stručnjaci specijalizirani za određena područja.

Ovo je ujedno prvi broj časopisa Tabula u otvorenom pristupu, što će znatno povećati njegovu čitanost, a uredništvu već pristižu novi radovi iz inozemstva s anglističkim temama. Pulski Odsjek za anglistiku i na ovaj način potvrđuje svoje uspješno, iako kratkotrajno, postojanje i postupno stječe afirmaciju na domaćoj i inozemnoj znanstvenoj sceni.

Broj je također dostupan na poveznici: https://hrcak.srce.hr/broj/22214.