CENTAR RUSKOGA JEZIKA I KULTURE "INSTITUT PUŠKIN":
Centar ruskoga jezika i kulture "Institut Puškin"

„Institut Puškin“ kao izvor promocije i učenja ruskoga jezika, književnosti, povijesti i kulture

Centar je dio međunarodne partnerske mreže „Institut Puškin”, na čelu s Državnim institutom za ruski jezik „A. S. Puškin“ iz Moskve, poznatom u svijetu kao obrazovni i znanstveno-metodički centar ruskoga jezika, koji pruža obrazovanje na ruskom jeziku stranim državljanima te usavršavanje nastavnika rusista.

Državni institut za ruski jezik „A. S. Puškin“ je koordinator Federalnog ciljanog programa „Ruski jezik“, a razvoj partnerske mreže „Institut Puškin“ predstavlja najvažniji infrastrukturni projekt toga programa koji se realizira uz financijsku podršku Ministarstva obrazovanja i znanosti Ruske Federacije. Program je potaknulo Vijeće za ruski jezik pri ruskoj Vladi radi promicanja i učenja ruskoga jezika i kulture u svijetu, provedbu certificiranih testiranja znanja iz ruskoga jezika, usavršavanja i povisivanja kvalifikacija nastavnika ruskoga jezika, uključujući uporabu suvremenih obrazovanih mogućnosti učenja na daljinu.

Voditeljica Centra „Institut Puškin“
predsjednica Hrvatskoga društva nastavnika ruskoga jezika i književnosti

Najava međunarodne konferencije...

Najava međunarodne konferencije "Europski intelektualci na prijelazu iz 19. u 20. stoljeće"

Irena Mikulaco

Od 3. do 7. lipnja na Filozofskom fakultetu u Puli održat će se međunarodna konferencija "Europski intelektualci na prijelazu iz 19. u 20. stoljeće" na kojoj će sudjelovati oko 70 sudionika. Sekcije će biti na hrvatskom, ruskom i talijanskom jeziku i predviđen je bogat program za sudionike. Organizatori su: Filozofski fakultet u Puli, Centar "Institut Puškin" Pula, Matica hrvatska, Hrvatsko društvo nastavnika ruskoga jezika i književnosti uz podršku Kulturnoga centra Italije u Zagrebu i Međunarodnog društva nastavnika ruskoga jezika i književnosti. Partneri konferencije su Sveučilište u Pjatigorsku (Rusija), Arheološki muzej Istre, Ribarska koliba Resort, Općina Bale i Plesni centar studio.