Novosti - Studentski zbor
Studentski zbor u Puli u suradnji s Turističkom zajednicom Istarske županije vodi vas na nogometni spektakl u Areni 8. srpnja 2019, gdje će se igrati nogometna utakmica FC Bayern München vs. Vatreni │ Duel of legends.
Studentski pravobranitelj prima pritužbe studenata koje se odnose na njihova prava i raspravlja o njima s nadležnim tijelima Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, savjetuje studente o načinu ostvarivanja njihovih prava, može sudjelovati u stegovnim postupcima protiv studenata radi zaštite njihovih prava te obavlja druge poslove iz djelokruga svog rada.
Na temelju članka 12. st. 5. Zakona o studentskom zboru i drugim studentskim organizacijama, a sukladno članku 12. Pravilnika o financiranju Studentskog zbora Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli Studentski zbor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli donosi prijedlog Odluke o raspodjeli financijskih sredstava.
Pravo na podnošenje zahtjeva za financiranje studentskih aktivnosti/projekta/programa imaju: Studentski zbor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, sve studentske udruge koje su upisane u Upisnik studentskih udruga Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli odnosno studentske udruge uključujući i alumni udruge koje djeluju na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, a registrirane su kod drugih nadležnih ustanova. Skupine studenata ili studenti pojedinačno mogu podnijeti zahtjev u okviru zahtjeva Studentskog zbora Sveučilišta. Isti podnositelj može podnijeti više zahtjeva ali svaki na posebnom obrascu. Zahtjevi moraju ispunjavati kriterije za dodjelu sredstava te način vrednovanja studentskih projekata (kriteriji su objavljeni na web stranici Centra u sklopu poziva).
Na temelju članka 12. stavka 3. Zakona o studentskom zboru i drugim studentskim organizacijama, a sukladno članku 5. Pravilnika o financiranju Studentskog zbora Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i studentskih programa, Studentski zbor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli dana 13. veljače 2019. godine raspisuje Natječaj za financiranje studentskih programa koje provode studentske organizacije ili pojedini studenti za 2019. godinu.
Izbori za članove studentskog zbora Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli održani su 14. i 15. siječnja 2019. godine. Na temelju članka 20. Pravilnika o izborima za Studentski zbor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, Izborno povjerenstvo za provedbu izbora za Studentski zbor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli dana 21. siječnja 2019. godine utvrdilo je i objavljuje konačne rezultate izbora.
Izbori za članove studentskog zbora Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli održani su 14. i 15. siječnja 2019. godine u vremenu od 9 do 15 sati u prostorima Rektorata za izbornu jedinicu Sveučilište i izbornu jedinicu Fakultet za odgojno obrazovne znanosti. U ostalim izbornim jedinicama glasovanje nije provedeno obzirom da je u istima pristigla jedna kandidatura.
Izbori za studentski zbor održat će se u ponedjeljak 14. i utorak 15. siječnja 2019. u vremenskom razdoblju od 9 do 15 sati u zgradi Rekorata Sveučilišta. Pravo biranja na izborima za Studentski zbor imaju svi studenti.
U postupku izbora za članove Studentskog zbora  Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli u ak. god. 2018./2019. pravovaljane su kandidature sljedećih studenata:
U okviru CONNEXIO programa suradnje studenata Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i FH-Burgenlanda iz Eisenstadta (Austrija) dana 22. i 23. siječnja 2019. godine u Eisenstadtu u Austriji održat će se znanstveno-stručna konferencija namijenjena studentima i alumnijima navedenih sveučilišta. Pored znanstvenih i stručnih radova mogu se izlagati završni i diplomski radovi.
Rektor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli dana 15. studenog 2018. godine donio je Odluku o raspisivanju izbora za članove Studentskog zbora Sveučilišta u akademskoj godini 2018./2019. Izbori će se održati 14. i 15. siječnja 2019. godine u zgradi rektorata Sveučilišta na adresi Zagrebačka 30. U izborima za Studentski zbor imaju pravo sudjelovati (birati i biti birani) svi studenti upisani na Sveučilište.