Kontakti
Sveučilište Jurja Dobrile u Puli
Filozofski fakultet u Puli
Odsjek za jezik, kulturu i medijaciju
Adresa: Negrijeva 6, 1. kat, 52100 Pula, Hrvatska
Kontakt
- Tanja Habrle
- Ured za studente i obrazovne programe (link): +385 (52) 377 515, +385 (52) 377 514
- Udruga studenata Filozofskog fakulteta u Puli
Predstojnica Odsjeka za jezik, kulturu i medijaciju: doc. dr. sc. Tanja Habrle
Studijski programi Odsjeka
- Jednopredmetni prijediplomski sveučilišni studij Jezična i interkulturalna medijacija
- Dvopredmetni preddiplomski sveučilišni studij Latinski jezik i rimska književnost
- Dvopredmetni diplomski sveučlišni studij Latinski jezik i rimska književnost
Odsjek za jezik, kulturu i medijaciju temelji se na dugogodišnjoj tradiciji Filozofskog fakulteta u Puli. Nastao iz okvira klasične filologije, Odsjek je njegovao humanističke vrijednosti kroz proučavanje jezika, književnosti i kulture antičkoga svijeta. Odgovarajući na suvremene izazove, postupno se otvorio prema interdisciplinarnim pristupima, čime je obogatio svoje djelovanje novim područjima znanja. Uvođenjem jednopredmetnog prijediplomskog studija Jezična i interkulturalna medijacija (JIM), Odsjek je proširio svoje akademske okvire, razvijajući programe koji objedinjuju klasične i moderne filološke sadržaje, kulturne studije, prevoditeljske prakse i interkulturnu komunikaciju. Fokusiran na potrebe globaliziranog, višejezičnog i multikulturalnog društva, Odsjek studentima omogućuje stjecanje interkulturalnih kompetencija, ovladavanje suvremenim komunikacijskim strategijama i usvajanje novih tehnologija u jeziku i prevođenju.
Nastavni proces temelji se na individualiziranom i interdisciplinarnom pristupu koji studentima omogućuje dublje razumijevanje jezika, kulture i društva. Stečena znanja i vještine pripremaju ih za profesionalni rad u obrazovanju, kulturi, medijima, međunarodnim institucijama, prevođenju te različitim oblicima interkulturne medijacije.
Vizija Odsjeka usmjerena je na kontinuirano jačanje znanstvene i nastavne izvrsnosti, povezivanje humanističke tradicije i suvremenih obrazovnih potreba te stvaranje poticajnog okruženja koje promiče akademsku izvrsnost, kritičko mišljenje i aktivno sudjelovanje u globalnim tokovima znanja i kulture.